Dziewczynka w wianku

Wianki i bukieciki na komunię (blog)

Pierwsza Komunia Święta to dla wielu dzieci wciąż bardzo ważny moment w ich życiu, świadczący o możliwości dostąpienia zaszczytu w postaci przyjęcia drugiego po chrzcie sakramentu – czyli Eucharystii.

Dla rodziców to również wyjątkowy dzień, z którym wiążą się silne emocje. Nic zatem dziwnego, że zależy im na tym, by Pierwsza Komunia Święta zapisała się jak najlepiej w pamięci zarówno ich dzieci, jak i ich samych. Dlatego tak ważna jest oprawa uroczystości – w tym oczywiście odpowiedni strój oraz obowiązkowe dodatki.

Subtelne wianki

Coraz większa liczba stylistów wskazuje właśnie wianki jako najlepsze rozwiązanie ozdobienia główek małych dziewczynek. I, co najważniejsze, wykonane z żywych, a nie sztucznych kwiatów!

Subtelne, delikatne, wykonane najczęściej z polnych kwiatów wianki, dodają wdzięku, ale stanowią też symbol niewinności i czystości – a zatem idealnie wpisują się w założenia dotyczącej Pierwszej Komunii Świętej. A ta świadczy właśnie o dojrzałości duchowej i wstąpieniu na drogę życiową, w której tak bardzo liczy się „czyste serce”. Między innymi dlatego wianki z żywych kwiatów uznaje się za ponadczasowe – nie jest to „trend” na jeden czy dwa sezony!

Floryści z kwiaciarni Kwiatem Malowane od lat przyklaskują takiemu podejściu, przygotowując piękne, ale jednocześnie skromne wianki, dla dziewczynek przystępujących do Pierwszej Komunii. Co ważne, bez względu na zalecenia danej parafii (białe alby lub dowolność wyboru stroju dla dziecka), wianki z żywych kwiatów (takich jak goździki czy stokrotki) znakomicie sprawdzają się jako przystrojenie głowy.

Wianki to zatem idealne rozwiązanie, które – co równie ważne – przypada do gustu również samym dziewczynkom, które będą nosić je na głowie w dniu swojej Pierwszej Komunii Świętej.
Z naszego doświadczenia wynika, że dzieci (z których część początkowo sceptycznie podchodzi do takiego „przystrojenia”) po obejrzeniu naszych wianków zmienia zdanie i zgadza się, że wyglądają w nich nie tylko subtelnie i dziewczęco, ale też po prostu – pięknie!

Bukieciki

Podobnie jak wianki, tak i bukieciki komunijne powinny być subtelne i eleganckie, ale jednocześnie – wygodne. Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie, które powinno zapewniać dzieciom jak najwięcej wygody, zwłaszcza, że cała uroczystość po prostu jest dość... długa. Trudno zatem wymagać, by małe dziewczynki brały w niej udział trzymając w rękach przesadnie ozdobne (i tym samym ciężkie) bukiety.

Decydując się na kwiaty, które będą komponowały bukiecik komunijny, warto zdecydować się na kojarzącą się z niewinnością biel. Chryzantemy, storczyki, konwalie lub małe różyczki, ozdobione delikatnymi tasiemkami czy kokardkami, nie tylko zapewnią idealne dopełnienie stroju, ale będą również pasowały do wianka, a dziecku – zapewnią wygodę i swobodę ruchu.

 

A zatem drodzy rodzice - skontaktujcie się z nami lub odwiedźcie nas - doradzimy i dobierzemy wianki, bukieciki i inne dodatki tak, by były eleganckie, subtelne i oddawały charakter uroczystości, jednocześnie zachwycając swoim wyglądem! Zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych bądź do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.